Pazar, Nisan 30, 2006

duyarlı türk kardeşler


Kardeşler oynanan pislikler aralıksız devam ediyor. Süregelen artık bölücüler için adet kabul edilen pisliklerin sadece şekli degişmiştir.Farklı kılıf giydirilmiş aynı amaçı güden,şeytani oyunlar aralıksız devam etmekte, Dünya'nın Yıkmaya gücünün bile yıkmaya yetmediği türk devletimizi yıkmak için dört elle işe sarılan pisliklerin siçillerini tek tek çıkarmalı,geregini yapmalıyız. Çıkarmalı dedim;çünkü bunların hepsi aramızda. Arkadaşlar 2 hafta önce şehit olan askerimiz için ölü tabiri kullanan radikal gazetesi bu .....lerden birtanesi. Arkadaşlar bir grup duyarlı kardeşimiz gazeteyi arıyıp genel yayın yönetmeni ile görüşmek isterler. Ama sekreter kılığınındaki şeytan ruhlu şahsiyet genel müdürle görüştüreceğini söyleyerek bir saat bekletir. Duyarlı arkadaşlar bir saat bekledikten sonra sekreter kadın telefonun kapatılmaycagını anlayrak genel müdüre çagresiz bağlamak durumunda kalır. Herkes üst makamda oturan şahsiyetin basım hatası vb şekilde bir sebeb göstererek pişmanlığını dile getirecegini söylecegini beklerken herkesi şaşırtan cevap gelir:''Biz onları öle olarak görüşyoruz''. Arkadaşlar bir düşünelim. Bu şehit askerler kim için şehit oldu. Bu şerefsizler rahat rahat bölücüklerini yapsınlar diye mi şehit oldu. Peki İbrahim tatlises'in vatan hayini olarak mahkemeye çıktıgını biliyormusunuz.Adamın karizması zedelenmesinde bizim sevecen hoşgörüşü,antişerefsiz medya bizlere bir yanlış anlamadan dolayı mahkemeden çıktıgını söyledi. Bu adam orduya yapmış olduğu yardımın 5 katını pkk'ya yaptıgını biliyor muydunuz? Peki Gülben Ergen ve Hülya Avşar'ın Şarkılarında kürtçe sözler kullanmak için Dil dersi aldığını biliyor muydunuz? Arkadaşlar bunlara pirim yaptırmamak bize düşer.Biz istersek onları sefaletin en acı yüzünü tatdırırız. Duyarlı olalım .Vatanımız böyle kara yüzlü ........ barındırmayacak kadar aktır.

Ergün(salvadore)

4 yorum:

MrTince dedi ki...

yazında bahsettigin radikal gazetesi ile ilgili olay ne derece dogrudur bilemiyorum..fakat ulkedeki yazılı ve gorsel medya tekelinin bir tek kisinin elinde bulunması bizleri yazılanların dogrulugu konusunda bir kez daha dusunmeye itiyor.kaldı ki yine bahsettigin sahıslar bu ulkede sanatıyla gundeme gelmis sahıslar degildir.turkiyede sanat camiasında asiret,mafya denince akla gelen ilk isimdir ibrahim tatlıses..dogu kulturunu sanat camiasının icine sokmustur..dikkat edersen dogu kulturune ozenti (ekranda yer sofrası yapıp cigkofte yogurmak,sıra gecesi duzenlemek) basladı..hulya avsar ve gulben ergen de bu ozenti carkının sadece bir parcası..bu insanlar bugun varlar,yarın yoklar..ayakta kalabilmeleri icin yeni sansasyonlar,yeni reklamlar lazım..cunku halk su anda dogu ya prim veriyor..diziler dogu da ki feodal yapıyla ozdesmis hayatı anlatıyor..dogu revacta simdilik..sanatsal beklentilerin dogu yonunde oldugu bir ulkede elbette sanatcı gecinenlerde doguya kayıyor..son olarak dedigin gibi buna prim vermek yada vermemek parmaklarımızın ucunda,fakat derim ki ben yine okumak,arastırmak,ogrenmek..yoksa "atalım mı arap kızı,satalım mı arap kızı" diyerek studyolarda gobek atarak sevilmez bu ulke..

salvadore dedi ki...

Ben senin gibi oturup beklemek gerektiğini düşünmüyorum. öncekiler de oturup beklediğinden zehir kana karışmaya başlamış.

MrTince dedi ki...

ne yapmayı dusunuyorsun peki..yani nedir kafandaki plan..daglara mı cıkacaksın yada ne biliyim burda yazı mı yazacaksın..yada olmadı aydın dogan la gorusup "merhaba lutfen gazetelerinizde boyle seyler yayınlamayın" mı diyeceksin..ha varsa bildigi bir yol soyle hep beraber yapalım..

M!ЯΛC dedi ki...

zamanında blogsal bi tepki yapmıştık daha önceki olaylarla alakalı.. gönül isterdiki daha düzgün bişiler yapabilelim ama böylesine kansızlar varken ne haber izleyebiliyorum ne gazete okuyabiliyorum.. şehit cenazelerini gördüğüm anda içim kanıyor elden bişi gelmemesinin verdiği çaresizliğin altında eziliyorum resmen