Pazartesi, Mayıs 07, 2007

Alaka-ül Words 7

Yine çok oldu değil mi lan? Vallahi uykusuzum, kusura bakma. Ganyan oynuyordum da 3. ayakta yatmışım, daha yeni uyandım Allah seni inandırsın.
Geçen gün canım brokoli istedi. Baya aradım, en sonunda Rami Sebze Hali'nde buldum. Eee, ne demişler: "Sebze hali, çıksın falı". Fal dedik de baktırdım geçen gün, acayip bir kadındı. "Sizi seven bir kız var" dedi, "Nasıl bari?" dedim, "Esmer" dedi, "Yok o telvedendir" dedim, sustu. "Başka ne görüyorsun?" diye sordum, "Erken seçim gibi gözüküyor, baksana" dedi, baktım, "Yok o Recai Kutan" dedim, hak verdi. "Her ay düzenli olarak hap alıyormuşsunuz" dedi, "Evet" dedim. Sonra aklıma geldi, "Ocakta yemeği unuttum, gitmem lazım" dedim, "Ya hiç hap yenir mi?" dedi, "Yok o onlamda değil" dedim. Eve geldim ki yakmışız brokoliyi...
Rüyamda bir mitingdeydim. Deli gibi slogan atıyorduk: "Şehitler ölmez, sıfır bölünmez". Derken yanımızda bir "yanlış önerme insanı" peydahlandı. Dedi ki: "Yanlış önerme. Sıfır bölünür ama göstermez". Ben de bu kâfire kut(up)sal kitabımızdan bir örnek verdim: "Şüphesiz ki çarpmanın etkisiz elemanı birdir ve biz onun kullarıyız". Tabi hemen kaçtı deyyus...
Efendim bu yazımı da okuduğunuz için, için için teşekkür ediyor ve araya kaçan baksırımı düzeltiyorum. Sizlere üstadımızın güzel bir şarkısıyla veda ediyorum:"George Clooney çok sevdim, o beni hiç sevmiyor..."
Saygılarımınan...

Doğa [PeraPolente] Genç

2 yorum:

olcaybayram dedi ki...

ağlamak istiyorum.

Kaan dedi ki...

Yazdıklarında biraz daha ilkeli ve terbiyeli olursan iyi olur.

İnsanların kutsal değerlerini sözüm ona esprilerine konu etme!

Bayağılığını ve saygısızlığını bu kadar uluorta yapmana gerek yok. Şüphesiz Allah senin içindekini bilir, ve tüm yaptıklarının, söylediklerinin ve düşündüklerinin cezasını da mükafatını da görürsün.

İnancın ve düşüncelerin ancak seni ilgilendirir ama ulu orta bazı değerleri ağzına doladığın zaman beni ve benim gibi kutsal kavramlara değer veren insanları da ilgilendirir.

Lütfen daha seviyeli.